II edycja Akademii Młodego Odkrywcy Kultury – A.M.O.K

Fundacja Różnorodności i Równości „Kontrasty” zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (3 – 9 lat) wraz z rodzicami z Wilczego Gardła na „Akademię Młodego Odkrywcy Kultury”. Jest to cykl bezpłatnych warsztatów z kultury w czterech odsłonach tematycznych dla najmłodszych.

Dzieci z Wilczego Gardła będą podróżować po czterech obszarach tematycznych związanych z kulturą. Podczas pierwszego spotkania dzieci wsiądą w wehikuł czasu i poznają śląski świat graczek i bawidołków, czyli poznają kulturę śląską poprzez zabawę. Na drugim spotkaniu edukatorka wprowadzi uczestników w tematykę muzyczną, podczas których milusińscy będą śpiewać, tańczyć i poznawać instrumenty muzyczne. Następne to warsztaty ceramiczne, tu dzieci nauczą się obcowania z gliną, będą mogły same zaprojektować swoje dzieła ceramiczne pod okiem doświadczonej instruktorki z ceramiki. Zwieńczeniem projektu będzie zaproszony mini teatr Art-Re ze spektaklem pt.:„Zajęcza chatka”. Jest to piękna rosyjska bajka o przyjaźni i chęci niesienia pomocy.
Ideą nadrzędną tego projektu jest integrowanie środowiska w Wilczym Gardle oraz wspieranie potencjału lokalnego, ludzi oraz instytucji. Cele szczegółowe to przede wszystkim zwiększenie oferty kulturalno-edukacyjnej dla najmłodszych oraz pobudzenia obcowania z różnorodną kulturą i nauką pozaformalną.
Wszystkie zajęcia i spotkania są bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy!
Projekt został dofinansowany z budżetu Miasta Gliwic.
Partnerzy projektu: Rada Osiedla Wilcze Gardło, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wilczym Gardle, GCOP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *