Akademia Młodego Odkrywcy Kultury A.M.O.K

Fundacja Różnorodności i Równości „Kontrasty” zakończyła projekt pt.: „Akademię Małego Odkrywcy Kultury”, czyli cykl bezpłatnych warsztatów z kultury w czterech odsłonach tematycznych dla najmłodszych.

Grzechotki czy marakasy, dzwoneczki czy janczary, a tarka to też przecież instrument muzyczny – tak właśnie rozpoczął się cykl warsztatów artystycznych dla najmłodszych w ramach Akademii Młodego Odkrywcy Kultury w Łabędach. Najmłodsi mieszkańcy Łabęd podczas pierwszych zajęć podróżowali po świecie muzycznym. Edukatorka artystyczna, wprowadziła dzieci w barwny i rytmiczny świat śpiewu, tańca i zajęć manualnych. Dzieci poznały instrumenty muzyczne, utworzyły miniorkiestrę i w pląsach przywitały wiosnę.

Podczas drugiego spotkania dzieci wsiadły w wehikuł czasu i poznały śląski świat graczek
i bawidołków, czyli kulturę śląską poprzez zabawę. Następne były warsztaty ceramiczne, podczas których dzieci nauczyły się obcowania z gliną i same zaprojektowały swoje dzieła ceramiczne pod okiem doświadczonej instruktorki z ceramiki. Zwieńczeniem projektu było przedstawienie mini teatru Art-Re ze spektaklem „Zajęcza chatka”. Jest to piękna rosyjska bajka o przyjaźni i chęci niesienia pomocy.

Ideą nadrzędną tego projektu jest integrowanie środowiska w Łabędach oraz czerpanie z potencjału lokalnego, ludzi oraz instytucji, które znają i angażują się w życie dzielnicy i miasta. Celami szczegółowymi to przede wszystkim zwiększenie oferty kulturalno-edukacyjnej dla najmłodszych oraz pobudzanie obcowania z różnorodną kulturą i nauką pozaformalną. Nie bez znaczenia jest również animowanie społeczności lokalnej do interesowania się przestrzenią publiczną oraz współdecydowania i współtworzenia najbliższego otoczenia.

Dofinansowane z budżetu Miasta Gliwic

Organizatorzy: Fundacja Różnorodności i Równości „Kontrasty”, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Stare Łabędy”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *