Ekonomia to stan umysłu

Zapraszamyw dn. 24 kwietnia o godz. 18.30 do Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4/5) w Gliwicach na spotkanie autorskie z filozofem kultury prof. Andrzejem Lederem nt. jego najnowszej książki “Ekonomia to stan umysłu”.W swojej najnowszej książce “Ekonomia to stan umysłu” autor wnikliwie analizuje wpływ ekonomii i jej języka na materialny stan świata … i psychologiczny stan naszych umysłów. Autor odsłania destrukcyjną potęgę globalnego systemu ekonomicznego, skazanego na wzrost i koncentrację zasobów. I choć pozostawia czytelnika z druzgocącą świadomością obecnych i nadchodzących konfliktów, zapala też lampkę nadziei w tunelu, zachęcając do “odwagi myślenia, stanowiącej podstawę odwagi cywilnej”.

 
Andrzej Leder (ur. 1960) jest kierownikiem Zespołu Filozofii Kultury w Instytucie Filozofii i Socjologii (IFIS) Polskiej Akademii Nauk (PAN) w Warszawie. Jest autorem m.in. głośnej książki “Prześniona rewolucja. Ćwiczenia z logiki historycznej”, w 2015 r. nominowanej do nagrody literackiej NIKE.
Moderacja: Jan Opielka – dziennikarz, pracuje głównie dla niemieckojęzycznych mediów, w Polsce pisze dla tygodnika “Przegląd”. Tematycznie zajmuje się szeroko pojętą polityką i filozofią.
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
Organizatorzy: Fundacja Różnorodności i Równości Kontrasty, Centrum Kultury Viktoria, Stowarzyszenie GTW